Opis
• TikTok jest od odkrywania. – Nasza platforma przywróciła znaczenie storytellingu i jakości komunikacji.
Marketerzy zauważają, że skuteczna kampania to nie tylko precyzyjne targetowanie, ale przede wszystkim autentyczna narracja dostosowana do kultury platformy, a właściwie kultury społeczności, do której chcemy dotrzeć – przekonuje Rafał Drzewiecki, country manager TikToka w specjalnym wywiadzie dla „Media Marketing Polska”.
• Wideo trzyma się mocno. Rynek wideo – rozumiany jako telewizja plus oferta wideo online – jest stabilny. Ciągle możliwy jest znaczący wzrost, m.in. w segmencie płatnego streamingu.
• Marketing to połączenie nauki i emocji. – Kreatywność to magiczna siła naszej branży. W świecie pełnym szumu informacyjnego i przeciążenia danymi kreatywność jest przewagą konkurencyjną, która pozwala nawiązać kontakt z ludźmi – mówi Stephan Loerke, CEO World Federation of Advertisers.
• EMMA wchodzi na wyższy poziom. Przygotowujemy się do kolejnej edycji nagrody EMMA. Nowo powołana Rada Programowa wykonała ogromną pracę, aby w tym roku konkurs był jeszcze lepszy niż wcześniej. Wiadomo już, kto pokieruje pracami jury.
• Wielkie zaćmienie. Czy ChatGPT i inne narzędzia tego typu oznaczają bliski koniec copywritingu, jaki dziś znamy? Niekoniecznie. Ale to zależy od nas.
84 strony o marketingu z pasją
Dodatek do numeru:
➤ Raport OOH/DOOH 2025
MENTAL CHAMPION
GRATULACJE NALEŻĄ SIĘ IAA POLSKA ZA POMYSŁ KONKURSU DOBROSTARS, który wyróżni organizacje wdrażające najlepsze praktyki wspierające dobrostan pracowników w branży komunikacji marketingowej. Szczególnie ważna jest kategoria konkursu Mental Champion poświęcona zdrowiu psychicznemu. Konkurs może nie tylko nagrodzi najlepsze praktyki w tej sferze, ale także zwróci uwagę na poważny problem związany ze zdrowiem psychicznym pracowników w naszej branży? Problem, który niestety przez wiele lat był w agencjach i po stronie klientów zamiatany pod dywan. I mam wrażenie, że praca zdalna nie przyniosła tu zmiany na lepsze.
Sam znam osoby z branży, które z powodu kondycji psychicznej musiały zmienić pracę lub pójść na wielomiesięczny urlop zdrowotny. Oczywiście środowisko zawodowe to tylko jeden z czynników mających wpływ na sferę mentalną, ale czynnik ważny, na który branża może mieć jakiś wpływ.
Presji nie da się uniknąć. Terminy, ilość pracy, stopień skomplikowania zadań – tak będzie zawsze. Jednak trudno pozbyć się wrażenia, że sporo zależy też od poziomu kultury w relacjach klient – agencja. Temat poruszany w naszym magazynie setki razy, mający wpływ na jakość przetargów, wynagrodzenia, jakość kreacji, skuteczność kampanii, a także w końcu – na kondycję pracowników, i to po obu stronach reklamowego rynku.
Aby podjąć jakieś kroki zaradcze, warto najpierw ocenić skalę problemu. W branży reklamowej pojawiła się już inicjatywa dużego badania wśród pracowników i menedżerów agencji, które dotyczyć będzie właśnie kondycji psychicznej. Kiedy projekt ten będzie bliski realizacji, wesprzemy go chętnie na naszych łamach.
A na razie zachęcam do wzięcia udziału w inicjatywie IAA Dobrostars i pokazania światu, jak dbać o pracowników.
Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny, „Media Marketing Polska”